ویزای توریستی یا دیدار

visitor


کانادا هرساله پذیرای بیش از پنج میلیون گردشگر است. بجز ساکنین کشورهایی که برای ورود به کانادا نیازی به اخذ ویزا ندارند سایر بازدیدکنندگان و گردشگرانی که قصد ورود به کانادا را دارند باید برای اخذ ویزای توریستی یا دیدار اقدام کنند. اخذ این ویزا که در واقع ویزای اقامت موقت (TRV) کاناداست، منوط به تحقق شرایطی است که در ادامه شرح داده شده است.


گردشگران و بازدیدکنندگان

کسانی که می‌خواهند به عنوان گردشگر و یا برای دیدار نزدیکان خود به کانادا وارد شوند ‌باید ویزای اقامت موقت کانادا (یا ویزای توریستی و دیدار) دریافت کنند (البته بجز افراد مقیم چند کشور خاص که از این قانون مستثنی هستند). این افراد باید دارای پاسپورت معتبر بوده و نیز افسر اداره مهاجرت را قانع کنند که کشور کانادا را قبل از انقضا اعتبار ویزا ترک کرده و به کشور خود بازخواهند گشت. بنابراین دلبستگی‌هایی نظیر داشتن شغل، داشتن خانواده، و داشتن خانه و ملک که متقاضی را به برگشت به کشورش تشویق می‌کند در تصمیم‌گیری افسر ویزا تاثیر گذار است و شانس دریافت ویزا را افزایش می‌‌دهد. همچنین ممکن است از متقاضی خواسته شود دعوتنامه‌ای که از طرف میزبان کانادایی خود دریافت ‌کرده‌است را ارائه کند. در این دعوتنامه باید اطلاعات مربوط به دعوت کننده، شخص مدعو، و اطلاعات مربوط به سفر قید شود. این اطلاعات مواردی از قبیل نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره تماس، علت و مدت سفر، شغل و میزان درآمد شخص دعوت کننده، تاریخی که بازدیدکننده کانادا را ترک می‌کند، و وضعیت اقامت دعوت کننده در کانادا ( دعوت کننده شهروندکاناداست یا مقیم دائم این کشور؟) را شامل می‌شود.
مدت اعتبار ویزای توریستی یا دیدار معمولا بیشتر از شش ماه نیست ولی تحت شرایط خاصی امکان تمدید ویزا وجود دارد. کسانی که قصد دارند مدت اقامت موقت خود در کانادا را افزایش دهند باید تقاضای تمدید ویزای خود را حداقل 30 روز قبل از تاریخ انقضای ویزا ارسال کنند.
علاوه بر شرایط ذکر شده، متقاضی باید از نظر سلامتی جسمانی در وضعیتی خوب (ممکن است لازم باشد برگه آزمایشات پزشکی جهت تأیید سلامتی شخص نیز درخواست شود)، و از پول یا حمایت مالی کافی برای مدت اقامت در کانادا برخوردار باشند. میزان پول مورد نیاز می‌تواند با توجه به شرایط و مدت زمان اقامت، و اینکه متقاضی در هتل اقامت می‌کند یا در منزل دوستان یا خویشاوندان، متفاوت است.

بازدیدکنندگان تجاری (Business Visitors)

بازدیدکننده تجاری کسی است که با هدف انجام فعالیت‌های بین‌المللی تجاری و بدون اینکه مستقیما در بازار کار کانادا وارد شود، به این کشور سفر ‌کند. برای مثال کسی که برای دیدار نمایندگان کمپانی‌هایی که با آنها داد و ستد دارد به کانادا وارد می‌شود بازدیدکننده تجاری محسوب می‌گردد.
این بازدیدکننده‌ها ممکن است برای شرکت در جلسات و کنفرانس‌های تجاری، بازدید کارخانه و شرکت، یادگیری یا آموزش نحوه بکارگیری یک محصول، خرید، فروش، و یا سایر معاملات تجاری به کانادا وارد شوند. منبع اصلی درآمد و محل اصلی کسب و کار بازدیدکننده تجاری خارج از کاناداست.
ویزای مخصوصی برای بازدیدکنندگان تجاری وجود ندارد و این بازدیدکنندگان نیز در واقع ویزای اقامت موقت یا TRV دریافت می‌کنند. هر کسی که قصد اقامت موقت در کانادا را داشته باشد، بجز شهروندان کشورهای مستثنی باید قبل از ورود به کانادا ویزای TRV بگیرد.

نادره قادسی با بیش از ده سال سابقه در امور مهاجرت، قادر به موفقیت در صدها مورد مهاجرتی است و با انتخاب مطمئن ترین و سریعترین  راه موجود، شما را در کسب شهروندی کانادا یاری می نماید

مهاجرت یکی از مهمترین تصمیماتی است که ممکن است در طی زندگی خود بگیرید. فرایند درخواست و اخذ ویزا، اقامت در جامعه ای ناشناخته، یافتن کاری تازه، و نهایتا شروع یک زندگی کاملا جدید، همگی می توانند چالش‌زا و مشکل آفرین باشند. بنابراین، دراختیار داشتن ابزار لازم جهت مواجه هوشمندانه و درست با چالش‌ها و رفع موانع و مشکلات احتمالی برای شخصی که مهاجرت و زندگی در کانادا  را برگزیده است، حیاتی است. سازمان امور نادره قادسی مفتخر است که با در اختیار داشتن پشتوانه‌ای گرانقدر از نیروی انسانی متخصص و باتجربه ابزار مذکور را دراختیارتان قرارداده و به عنوان مشاوری مورد اعتماد شما را در طی  موفقیت آمیز مسیری که انتخاب کرده اید همراهی کند

 

Consultant Identification: R410927

JoomShaper