مهاجرت از طریق تخصص

اگر تخصص، تحصیلات، تجربه و میزان تسلط شما بر زبان انگلیسی یا فرانسه به حدی است که قادرید در کانادا مشغول به کار شده و مخارج خود و افراد خانواده خود را تامین کنید، می‌توانید تحت گروه مهاجرتی نیروی کار متخصص برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید. برای اینکه بتوانید به عنوان نیروی کار متخصص جهت ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنید باید یکی از شرایط زیر را، به عنوان شرط اولیه پذیرش درخواست، احراز کنید

پیشنهاد کار معتبر و تایید شده از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید؛ یا

دانشجوی PhD یکی از موسسات آموزش عالی معتبر کانادا باشید ؛ یا

در طی 10 سال گذشته حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در یک یا تعداد بیشتری از مشاغل فهرست شده در جدول زیر را در اختیار دارید:

(جدول زیر لیست جدید مشاغلی است که در تاریخ 3 ماه می 2013 از طرف اداره مهاجرت کانادا اعلام شده است. اداره مهاجرت کانادا از هر شغل فقط 300 پرونده و از کلیه مشاغل فقط 5000 پرونده را بررسی خواهد کرد. 


عنوان شغل به فارسی

کد NOC و عنوان شغل به انگلیسی

مدیران بخشهای مهندسی

0211 :Engineering Managers
تحلیلگران مالی و سرمایه‌گذاری Fincanical and Investment Analyst: 1112
ز

مین‌شناسان و اقیانوس‌شناسان

Geoscientists and Oceanographers: 2113
مهندسین عمران 2131 :Civil Engineers
مهندسین مکانیک 2132  :Mechanical Engineers
مهندسین شیمی 2134 :Chemical Engineers
مهندسین معدن 2143 :Mininge Engineers
 مهندسین نفت 2145 :Petrolium Engineers
مهندسین هوافضا 2146 :Aerospace Engineers

مهندسین زمین‌شناسی

2144 :Geological Engineers

مهندسین کامیپوتربه جز مهندسین نرم‌افزار و طراح

2147 :Computer Engineers (Except )software engineers / designers
نقشه برداران 2154 :Land Surveyors

برنامه‌نویسان کامپیوتر و متخصصین رسانه‌های تعاملی

2174: :Computer Programmers and interactive Media developers

تکنسین‌های ابزارهای صنعتی و مکانیک‌ها

Industrail Instrument Technicians and Mechanics: 2243I
بازرسان بهداشت عمومی و محیط و بهداشت

حرفه‌ای و ایمنی

2263 : Inspectors in public and enviromental health and occupational health and safety

پاتولوژیست‌های گفتاردرمانی و شنوایی‌سنجی

3141 : Audiologists and speech-language

فیزیوتراپیست‌ها

3142 :Physiotherapists
کارشناسان کاردرمانی 3243 :Occupational Therapists
کارشناسان آزمایشگاه‌های

پزشکی

3211 :Medical Laboratory Technologists

تکنسین‌های آزمایشگاه‌های تشخیص پزشکی و دستیاران پاتولوژِی

3212 :Medical Laboratory technicians and pathologist's assistances

درمانگران دستگاه تنفسی و تکنولوژیست‌های قلب و تزریقات بالینی

Respiratory therapist, clinical perfusionists and cardiopulmonary technologists: 3214
کارشناسان پرتو تشخیصی 3215 :Medical Radiation Technologists
کارشناسان سونوگرافی 3216 :Medical Sonographers
تکنولوژیست‌های کاردیولوژی و  الکتروفیزیولوژیک تشخیصی 3217 :Cardiology Technologists and electrophysiological diagnostic technologists
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توجه داشته باشید که فهرست فوق ممکن است هر زمانی در آینده و بر اساس نیازهای بازار کار کانادا تغییر کند.

اگر یکی از شرایط ذکر شده را دارا باشید می توانید درخواست خود را ارسال کنید. آنگاه شرایط شما بر اساس 6 فاکتور گزینشی تعیین شده در سیستم امتیازدهی و گزینش مهاجران متخصص مورد بررسی قرار می گیرد. این فاکتورها عبارتند از تحصیلات و مدارج علمی، میزان تسلط بر زبان‌های انگلیسی و فرانسه ، تجربه کار، سن، داشتن پیشنهاد تایید شده کار از کارفرمایی در کانادا و قابلیت وفق پذیری. برای اینکه ثابت شود به عنوان نیروی کار متخصص واجد شرایط لازم جهت اقامت در کانادا هستید ‌باید ازاین سیستم حداقل 67 امتیاز را کسب نمایید و همچنین با ارائه مدارک مالی نشان دهید پول و سرمایه لازم جهت تامین مخارج زندگی تا زمان یافتن کار مناسب  درکانادا را دارید. نیروهای کار متخصص نیز همانند سایر متقاضیان مهاجرت به کانادا باید در معاینات پزشکی شرکت کرده و از نظر تحقیقات امنیتی نیز مشکلی نداشته باشند.

سیستم امتیازدهی و گزینش مهاجران متخصص

اگر متقاضی اقامت دائم در کانادا از طریق تخصص و حرفه هستید باید حداقل امتیاز لازم (در حال حاضر 67 امتیاز) را از این  سیستم امتیازدهی کسب کنید. این سیستم که به طور مفصل در این جا مورد بحث و بررسی قرارخواهد گرفت بر اساس 6 فاکتور امتیازات شما را محاسبه می‌نماید. شما می‌توانید با مطالعه این مطالب امتیازات خود را محاسبه نمایید و یا با استفاده از امکان ارزیابی رایگان سایت ما انجام این کار را به ما بسپارید. شش فاکتوری که امتیازات بر اساس آنها محاسبه می‌گردند، عبارتند از:
  
 تحصیلات و مدارج علمی

بیشترین امتیازی که از این قسمت می‌توانید کسب نمایید 25 امتیاز است.

 
میزان تسلط بر زبان‌های فرانسه و انگلیسی
حداکثر امتیازی که از فاکتور زبان می‌توانید کسب کنید 24 امتیاز است.اگر با هر دو زبان انگلیسی و فرانسه آشنا بوده و یا بر آنها تسلط دارید می‌بایستی یکی از آنها را که کار با آن برایتان آسان تر است و تسلط بیشتری بر آن دارید، به عنوان زبان اول و دیگری را به عنوان زبان دوم برگزینید و اگر تنها با یکی از این دو زبان آشنا هستید، آن زبان زبان رسمی اول شما محسوب شده و تنها امتیاز مربوط به زبان اول را کسب خواهید کرد.
در هر زبان با توجه به مدرک معتبری که ارائه می‌دهید چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن شما در سه سطح مقدماتی، خوب و عالی سطح بندی شده و با توجه به جدول زیر امتیاز کسب می‌کنید:
 
 
   زبان اول

قابل ذکر است که اگر مهارت های زبان رسمی اول شما در سطح مقدماتی باشد حداکثر 2 امتیاز می‌توانید کسب کنید و در صورت نداشتن مهارت از این قسمت امتیازی کسب نخواهید کرد.
 
 زبان دوم
 
قابل ذکر است که اگر مهارت های زبان رسمی دوم شما در سطح مقدماتی باشد حداکثر 2 امتیاز می‌توانید کسب کنید و در صورتی که در زبان دوم هیچگونه مهارتی نداشته باشید از این قسمت امتیازی کسب نخواهید کرد.
 
برای اینکه سطح توانمندی‌های زبانی خود را به اثبات برسانید باید در آزمون IELTS (برای زبان انگلیسی) با TEF (برای زبان فرانسه) شرکت کرده و نتیجه آزمون را به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا ارسال نمایید. جداولی که در زیر مشاهده می فرمایید ریز نمرات مورد نیاز برای کسب امتیازات اختصاص داده
 شده در سطوح مختلف مهارت‌های زبانی را برای  آزمون های مورد نظر خلاصه کرده اند:


تجربه کار
برای اینکه بتوانید به عنوان نیروی کار متخصص اقامت کانادا را کسب کنید باید در 10 سال گذشته حداقل یک سال تجربه کار تمام وقت (یا معادل نیمه وقت آن) در یک یا تعداد بیشتری از عناوین فهرست 29 شغل مورد نیاز داشته باشید. عنوان شغلی شما باید در فهرست NOC  موجود و نوع و سطح مهارت شغل مورد نظر بر اساس این فهرست یکی از سطوح 0  ( مشاغل مدیریتی) ، A  ( مشاغلی که   به آموزش دانشگاهی نیاز دارند)، و یا B  ( مشاغل فنی و حرفه ای که کارآموزی و یا آموزش درکالج های فنی حرفه ای نیاز دارند) باشد.

بنابراین داشتن حداقل یک سال تجربه کاری الزامی است و دارا بودن سابقه کاری بیشتر امتیازات بیشتری را به همراه دارد   

 سن

  فاکتور چهارم سن شما در زمان ارائه فرم تقاضانامه است حداکثر امتیازی که از این قسمت می‌توانید کسب کنید 10 امتیاز می‌باشد.

 
 
پیشنهاد قطعی و تایید شده کار در کانادا
  در صورت داشتن پیشنهاد قطعی کار و یاداشتن اجازه کار موقت در کانادا می‌توانید از این فاکتور 10 امتیاز کسب کنید. حالت های محتمل به قرار زیر است:
  • به موجب یک ویزای کار موقت در کانادا هستید و مجوز کارتان در زمان ارائه فرم تقاصانامه و در زمان صدور ویزای اقامت دائم دارای اعتبار است. علاوه بر این باید از کارفرمای کنونی خود پیشنهاد کاری بیانگر استخدام شما در صورت صدور ویزای اقامت دائم در اختیار داشته باشید.
  • شما خارج از کانادا هستید و ازیک کارفرمای کانادایی پیشنهاد قطعی کاری تمام وقت، که به تأیید اداره توسعه منابع انسانی و مهارت‌های کانادا (HRSDC) رسیده است، در دست دارید. بعلاوه باید تمامی نیازمندی‌ها و استانداردهای عنوان شغلی مورد نظر را دارا باشید.
توجه داشته باشید که در هر دو حالت فوق باید کاری که به آن مشغول هستید یا کاری که کارفرما پیشنهاد نموده است مورد تأیید اداره توسعه منابع انسانی و مهارت‌های کانادا باشد (البته به استثنای مشاغلی که به موجب برخی توافقنامه‌های بین‌المللی مثلNAFTA, CCFTA , GATS و استثنائات دیگر از کسب تأییدیه این مرکز معاف هستند.)

  
وفق پذیری

ششمین و یا به عبارتی آخرین فاکتوری که در ارزیابی متقاضی مؤثر است مواردی هستند که قابلیت سازگاری یا وفق پذیری وی با زندگی در کانادا را افزایش می‌دهند. کسانی که به عنوان نیروی کار متخصص برای ویزای اقامت دائم کاناد اقدام کرده اند می توانند حد اکثر 10 امتیاز به واسطه قابلیت وفق پذیری کسب کنند. 


منظور از خویشاوند درجه یک در جدول فوق عبارتست از پدر و مادر، پدربزرگ و مادر بزرگ، فرزندان و نوه ها، برادر و خواهر، عمه، عمو، خاله، دایی برادرزاده و خواهر زاده.

 قابل ذکر است که حداکثر امتیازی که می‌توانید از فاکتور وفق پذیری دریافت کنید 10 امتیاز است یعنی حتی اگر در بیش از 2 مورد از موارد سازگاری حائز شرایط باشید، تنها 10 امتیاز دریافت می‌نمایید.
 

 

پول و سرمایه لازم در بدو ورود به کانادا - مهاجران متخصص

متقاضی باید نشان دهد که پول کافی برای تامین مخارج زندگی در کانادا و حمایت از خود و خانواده خود پس از ورود  به کانادا را در اختیار دارد. این پول را نمی توان از شخص دیگری قرض گرفت و متقاضی باید هنگام ارسال تقاضانامه خود و با استفاده از مدارک مالی نشان دهد که مبلغ مورد نیاز را در اختیار دارد. میزان حداقل سرمایه مورد نیاز با توجه به تعداد افراد خانواده متفاوت است (این مبالغ هر ساله به روز می شود).

 

 

نادره قادسی با بیش از ده سال سابقه در امور مهاجرت، قادر به موفقیت در صدها مورد مهاجرتی است و با انتخاب مطمئن ترین و سریعترین  راه موجود، شما را در کسب شهروندی کانادا یاری می نماید

مهاجرت یکی از مهمترین تصمیماتی است که ممکن است در طی زندگی خود بگیرید. فرایند درخواست و اخذ ویزا، اقامت در جامعه ای ناشناخته، یافتن کاری تازه، و نهایتا شروع یک زندگی کاملا جدید، همگی می توانند چالش‌زا و مشکل آفرین باشند. بنابراین، دراختیار داشتن ابزار لازم جهت مواجه هوشمندانه و درست با چالش‌ها و رفع موانع و مشکلات احتمالی برای شخصی که مهاجرت و زندگی در کانادا  را برگزیده است، حیاتی است. سازمان امور نادره قادسی مفتخر است که با در اختیار داشتن پشتوانه‌ای گرانقدر از نیروی انسانی متخصص و باتجربه ابزار مذکور را دراختیارتان قرارداده و به عنوان مشاوری مورد اعتماد شما را در طی  موفقیت آمیز مسیری که انتخاب کرده اید همراهی کند

 

Consultant Identification: R410927

JoomShaper